Jak mądrze spakować plecak?
Zdradzamy, co powinno znaleźć się w plecaku każdego podróżnika, a czego nie warto dźwigać.
1 z 8
Jak spakować plecak?
ZOSTAW torbę na ramię. ZABIERZ plecak sportowy
Zacznijmy od początku. Torba na ramię odpada, walizka się przydaje, ale tylko w wyjątkowych okolicznościach. Zazwyczaj wybór pada na plecak.
Plecak z dobrym systemem nośnym i wentylacji pleców idealnie przylega do ciała, dzięki czemu bagaż łatwiej nieść. Do tego ręce pozostają wolne. A dzięki regulowanej klapie, w awaryjnej sytuacji można dopakować jeszcze kilka rzeczy (można w ten sposób powiększyć pojemność plecaka nawet o 10 litrów!).
Fot. Shutterstock
2 z 8
Jak spakować plecak?
Najmniejsze, ale możliwe, że najważniejsze
Śmiej się, ale to właśnie zatyczki do uszu! Docenia się je, gdy sąsiedzi z pokoju urządzą głośną imprezę, a rano trzeba ruszyć w góry albo zdążyć na pociąg.
Fot. Shutterstock
3 z 8
Pakowanie
Spakuj niezbędnik
Włóż do niego taśmę klejącą i marker. Chociaż teraz zabieranie ich wydaje się bez sensu, nabierze go, gdy w torbie pojawi się dziura albo trzeba będzie podpisać bagaż.
Fot. Shutterstock
4 z 8
Pakowanie
ZOSTAW markowe dżinsy. ZABIERZ spodnie z odpinanymi nogawkami
Pakując jedne spodnie, zabieramy dwie pary (wystarczy odpiąć suwak, by długie zamieniły się w krótkie). Uszyte z oddychającego materiału szybciej schną, są lżejsze i zajmują mniej miejsca w plecaku niż dżinsy.
Fot. Shutterstock
5 z 8
Pakowanie
ZOSTAW płaszcz przeciwdeszczowy i sweter. ZABIERZ kurtkę turystyczna
Wybierz model z odpinanym polarem. To zastąpi i wiatrówkę, i płaszcz, i sweter. Sprawdza się w każdych warunkach, bo chroni ciało przed deszczem i wiatrem, jednocześnie odprowadzając wilgoć na zewnątrz.
Fot. Shutterstock
6 z 8
Pakowanie
ZOSTAW gruby ręcznik frotte. ZABIERZ ręcznik szybkoschnący
Tego typu ręcznik jest lżejszy i ma lepsze właściwości higroskopijne niż tradycyjny. To też bardziej higieniczne rozwiazanie.
Warto dopakować cienką bawełnianą chustę. Może się przydać do wytarcia potu z czoła i osłonięcia ramion przed wejściem do świątyni, może służyć jako koc.
Fot. Shutterstock
7 z 8
Pakowanie
ZOSTAW latarkę. ZABIERZ czołówkę
Czołówka jest lżejsza, mniejsza i nie trzeba jej trzymać w ręku. Gdy w ciemnościach musimy coś naprawić lub oświetlić drogę, obie ręce bardzo się przydają. Czołówki z diodami LED świecą dużo dłużej niż tradycyjne latarki.
Fot. Shutterstock
8 z 8
Pakowanie
Weź scyzoryk
Scyzoryk to podstawowy sprzęt trapera. Nadaje się do cięcia, piłowania, przykręcania śrubek i... wykręcania korka z butelki.
Fot. Shutterstock