Gdy technologia spotyka tradycję. Oto zegarek, który pokochają miłośnicy sportu, jak i osoby ceniące estetykę
Marka Tissot już od niemal 170 lat jest jednym z pionierów światowego przemysłu zegarków. Mimo upływu kolejnych dekad, szwajcarski gigant wciąż tworzy projekty, które odpowiadają obecnym potrzebom, nie zapominając jednocześnie o tradycji i DNA firmy. Najnowszy model, T-Touch Connect Solar, jest tego najlepszym przykładem.
- Tissot w national-geographic.pl
Wieloletnia tradycja, wysoka jakość i niesłabnąca popularność wśród klientów – tak w skrócie można opisać markę Tissot. Jednak byłoby to zbyt proste. Historia szwajcarskiego lidera branży zegarkowej sięga bowiem 1853 roku. Od tego czasu świat zegarmistrzostwa wkroczył w zupełnie nową erę, gdy klasyczne czasomierze musza stawiać czoło smartwatchom. Mimo to coraz nowszych nowinek technologicznych, Tissot, jak przystało na firmę o rodzinnym charakterze, nie zapomina o ustalonych na przestrzeni lat wartościach, wpisanych w DNA marki. Wręcz przeciwnie – tu tradycja łączy się z innowacyjnością. Jedno bez drugiego nie istnieje. Model T-Touch Connect Solar, czyli najnowsze „dziecko”, jest tylko tego potwierdzeniem.
Tissot T-Touch Connect Solar, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu
Hybrydowy T-Touch Connect Solar to następca T-Touch Expert Solar, pierwszego na świecie zegarka ze szkłem dotykowym zasilanym energią słoneczną. Poprzez ukryte pod tarczą ogniwa fotowoltaiczne, najnowszej generacji, czasomierz może działać w sposób niemal nieograniczony w trybie niepołączonym ze smartfonem. Natomiast w przypadku sparowania z telefonem może pracować nawet pół roku.
T-Touch Connect Solar powstał z myślą o osobach lubiących sport, a także ceniących elegancję podczas spotkań biznesowych. Model łączy w sobie wygląd klasycznego zegarka z zaawansowanymi technologiami. Wystarczy tylko jedno kliknięcie, by z zegarka interaktywnego zamienił się w „klasyczny” czasomierz Swiss Made. Potwierdzając tym samym, że tradycja i nowinki technologiczne mogą iść w parze.
Co jeszcze wyróżnia go na tle konkurencji? Z pewnością wyjątkowy design. T-Touch Connect Solar zaprojektowany został z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Doskonale świadczą o tym satynowe wykończenie powierzchni, zaokrąglone krawędzie nadające mu współczesny i elegancki styl. Konstrukcję charakteryzuje ergonomiczny wygląd, który jest znakiem rozpoznawczym Tissot. Ponadto zegarek jest hipoalergiczny i wodoszczelny do 100 metrów, czyli 10 barów.
T-Touch Connect Solar to jednak nie tylko wygląd, ale również niezwykła funkcjonalność, zarówno w życiu codziennym, jak i podczas aktywności fizycznej. System nawigacji, elektroniczna koronka i dotykowe, odporne na zarysowania szafirowe szkło oraz tryby zabezpieczające pozwalają na komfortowe uprawianie sportu w każdych warunkach.
Pozwala także monitorować aktywność, a w trybie sparowanym umożliwia odbieranie wiadomości oraz połączeń. Wszystkie informacje pojawiają się na niezwykle czytelnym ekranie, który dostosowuje poziom jasności i wraz z zapadającym zmierzchem automatycznie uruchamia podświetlenie. Tissot T-Touch Connect Solar został zaopatrzony również w specjalnie opracowany system gwarantujący niskie zużycie energii, ale także bezpieczeństwo danych osób korzystających z zegarka, dzięki poufne informacje nie trafiają do osób trzecich. Model jest kompatybilny z mobilnymi systemami operacyjnymi iOS, Android i Harmony OS dla posiadaczy telefonów Huawei.
Zegarek jest już dostępny w sprzedaży. Jedną z sześciu wersji modelu można nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony marki, czyli www.tissotwatches.com, gdzie znajdziecie także więcej informacji na temat tego modelu i innych czasomierzy.
Tissot T-Touch Connect Solar – charakterystyka:
- Swiss Made
- System operacyjny o niskim zużyciu energii SwALPS
- Tytanowa koperta, powłoka PVD w kolorze czarnym i różowego złota
- Średnica -47 mm; grubość -15,3 mm
- Elektroniczna koronka
- Ceramiczny pierścień
- Luminescencyjny znak róży wiatrów
- Odporne na zarysowania dotykowe, szafirowe szkło
- Wodoszczelność 100 m (10 ATM/10 barów)
- Mechanizm kwarcowy ładowany energią słoneczną
- Tarcza z ogniwami fotowoltaicznymi
- Ekran cyfrowy MIP z niskim zużyciem energii (Memory In Pixel)