Przerażające odkrycie archeologów. W starożytnych Chinach wojowników grzebano żywcem
Archeolodzy odnaleźli grobowce elitarnego klanu sprzed 3000 lat. Okazało się, że pogrzebani w nich wojownicy najprawdopodobniej w chwili pochówku byli jeszcze żywi…
W tym artykule:
Archeolodzy, którzy pracowali na stanowisku badawczym w pobliżu miasta Anyang odnaleźli tam kompleks 24 grobowców. Należały do bogatego i elitarnego klanu, który zamieszkiwał te okolice ponad 3000 lat temu. Naukowcy w mogiłach odnaleźli szkielety ludzi oraz zwierząt, które zostały złożone najprawdopodobniej w ofierze. Oprócz kości, badacze znaleźli również rydwany wojskowe i broń. Wszystko wskazuje na to, że wojownicy, którzy byli tam pogrzebani, w chwili pochówku jeszcze żyli.
Klątwa Tutanchamona miała zabijać ludzi. Jak było naprawdę?
Klątwa Tutanchamona przed laty fascynowała ludzi na całym świecie. Szybko okazało się jednak, że w legendzie jest wiele nieścisłości.Wojownicy składani w ofierze
Stanowisko archeologiczne znajduje się ponad 2 kilometry od ruin starożytnego miasta Yin, które było ostatnią stolicą dynastii Shang panującej w latach. 1766 r. p.n.e. do 1050 r. p.n.e. Służyła dwunastu królom przez ponad 250 lat. Najnowszego odkrycia dokonali badacze z Penn State University. Okazuje się, że elitarni wojownicy, byli w tamtych czasach składani w ofierze. Co więcej, na podstawie wiedzy o dynastii Shang, prawie pewne jest, że nie byli do tego poświęcenia zmuszani. Naukowcy twierdzą, że byli to zazwyczaj ochotnicy, którzy chcieli spocząć przy zwłokach swoich panów.
Poszukiwacz skarbów odnalazł jedną z najwcześniej wybitych angielskich złotych monet
Mężczyzna przeszukiwał pole przy użyciu wykrywacza metali. W pewnym momencie natknął się na prawdziwy skarb. Na początku nie zdawał sobie sprawy z wagi odkrycia. Teraz może na tym naprawd...Niezwykle zamożny klan „Ce”
Prace badawcze w stanowisku archeologicznym niedaleko Anyang trwają już od ponad dwóch lat. W tym czasie archeologom udało się odnaleźć blisko 20 starożytnych budynków, 24 grobowce, a w nich sześć rydwanów wojennych oraz szczątki ludzi i koni. Głowy zmarłych były ozdobione muszlami, a ich zwierzęta miały na czołach złote i brązowe przedmioty.
Oprócz tego w nekropolii odnaleziono wiele drogocennych kosztowności. Większość z nich wykonano z jadeitu, kamienia, kości lub muszli. Naukowcy twierdzą, że obszar ten zamieszkiwał klan „Ce”. Badacze przypominają, że inskrypcje z nazwą tej elitarnej grupy pojawiały się już na niektórych glinianych naczyniach, kościach zwierząt, czy żółwich skorupach, które udało się wcześniej odnaleźć.
Archeolodzy odnaleźli celtycki skarb sprzed 2000 lat
Niemieccy archeolodzy odnaleźli celtycki skarb liczący 41 złotych monet. Eksperci zauważają, że ich wartość w tamtych czasach była ogromna.- Nazwa klanu „Ce” oraz ich herb, pojawiają się wielokrotnie na wielu przedmiotach, które udało nam się tutaj odnaleźć. - mówi Kong Deming. To oznacza, że klan ten, był bardzo zamożny i wpływowy w tamtych czasach. Uczony dodaje jednak, że część spośród artefaktów, które się tu znajdowały mogły w przeszłości zostać skradzione przez złodziei. Naukowcy planują teraz skupić na tym, aby dowiedzieć się więcej o klanie „Ce” i sprawdzić, jakie relacje i stosunki łączyły ich z dynastią Shang.
Shang jest pierwszą archeologicznie potwierdzoną dynastią, która w starożytnych Chinach panowała na północnym wschodzie kraju. Mówi się, że region ten był kolebką chińskiej cywilizacji. Nazywana jest również dynastią Yin.
Źródło: Live Science
Nasz ekspert
Jakub Rybski
Dziennikarz, miłośnik kina niezależnego, literatury, ramenu, gier wideo i dobrego rocka. Wcześniej związany z telewizją TVN24 i Canal +. Zawodowo nie boi się podejmować żadnego tematu, prywatnie bardzo zainteresowany polityką. Autor bloga na Instagramie "Mini Podróże".1 z 1
ofiara