Reklama

W tym artykule:

  1. Seriale dokumentalne National Geographic na Disney+
  2. „Świat według Jeffa Goldbluma”
  3. „Weterynarz z powołania”
  4. „Atak rekina”
  5. „Lata 2000. Dekada, która nas zmieniła”
  6. „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”
Reklama

Od lat marka National Geographic kojarzy się z produkcjami popularnonaukowymi. National Geographic Society finansuje przełomowe badania, a o ich efektach i nie tylko o tym można czytać na łamach magazynów oraz na stronach internetowych. To nie tylko odkrycia naukowe, ale też fascynujące relacje z podróży i porady.

Seriale dokumentalne National Geographic na Disney+

Porcję inspiracji można również znaleźć w filmach i serialach dokumentalnych. Część najnowszych produkcji National Geographic można było obejrzeć na tegorocznym festiwalu Millenium Docs Againt Gravity. Prawie wszystkie są też już dostępne na Disney+.

Popularność seriali dostępnych tylko w internecie trwa od kilku lat i nie zanosi się na to, aby coś miało się na ten temat zmienić. Alternatywą dla komedii i historii kryminalnych są wciągające, rzetelne seriale dokumentalne. Produkcje National Geographic to gwarancja najlepszej jakości.

Bez względu na to, czy czeka nas długa podróż pociągiem, czy po prostu lubimy odpoczywać w domu z laptopem – warto umilić sobie czas jednym z seriali dokumentalnych. Oto tytuły cieszące się największym uznaniem:

„Świat według Jeffa Goldbluma”

Każdy odcinek skupia się na przedmiotach lub temacie, które kochamy i są naszą codziennością – tak jak lody lub trampki. Amerykański aktor Jeff Goldblum w roli prowadzącego odkrywa je na nowo, prowadząc widzów przez świat zaskakujących i ekscytujących powiązań i odkryć, o których nie wiedzieliśmy. Naukowa wiedza jest podawana w przystępny sposób, dlatego serial jest idealną propozycją zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów.

„Weterynarz z powołania”

„Weterynarz z powołania” / mat. promocyjne

Dr Michelle Oakley jest jedynym weterynarzem w kanadyjskim Jukonie. Leczy zwierzęta domowe, dzikie i gospodarskie – w zasadzie wszystko, co chodzi na czworakach lub lata. Obowiązki zawodowe łączy z byciem żoną oraz mamą trzech córek. Serial „Weterynarz z powołania” to nie tylko ekskluzywny wgląd w pracę lekarza weterynarii, ale też unikatowa szansa bliższego poznania terytorium Jukonu i zamieszkujących go zwierząt.

Misją ratunkową w jaskini Tham Luang żył cały świat. Dokument „Na ratunek” pokazuje jej kulisy

„Na ratunek” to jedna z produkcji National Geographic na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. Kiedy i gdzie można zobaczyć ten film?
Misją ratunkową w jaskini Tham Luang żył cały świat. Dokument „Na ratunek” pokazuje jej kulisy
Misją ratunkową w jaskini Tham Luang żył cały świat. Dokument „Na ratunek” pokazuje jej kulisy. fot. Linh Pham/Stringer/Getty Images

„Atak rekina”

Lipiec to w National Geographic SharkFest, czyli miesiąc poświęcony rekinom. Na Disney+ znajdziemy specjalną kolekcję produkcji poświęconych tym fascynującym zwierzętom. Czy rzeczywiście są niebezpieczne? Jak rolę odgrywają w oceanach? Twórcy serialu „Atak rekina” zastanawiają się przede wszystkim nad tym, dlaczego liczba ataków tych ryb w ostatnich latach rośnie. Badacze zajmują się przypadkami wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej. Aby odpowiedzieć na intrygujące pytania, wykorzystują między innymi podwodną fotografię oraz archiwalne wiadomości.

„Lata 2000. Dekada, która nas zmieniła”

Szybko zapominamy od wydarzeniach, którymi żył cały świat. Szczególnie w czasach, kiedy sensacja goni sensację i często czujemy się zagubieni w natłoku informacji. Warto zatem przypomnieć sobie pierwszą dekadę XXI w. Co się wtedy działo? Jak to wpłynęło na nasze postrzeganie świata? O kamieniach milowych początku lat dwutysięcznych opowiadają ich naoczni świadkowie.

„W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”

„The Story of God with Morgan Freeman” / mat. promocyjne
Reklama

To jedna z najgłośniejszych produkcji National Geographic ostatnich lat. Niezależnie od naszego wyznania, religia oddziałuje na życie zarówno jednostek, jak i całych społeczności. Choć może się wydawać, patrząc przez pryzmat religijny, że bardzo się różnimy, to w swoich podróżach Morgan Freeman udowadnia, że tak naprawdę wiele nas łączy. W poszukiwaniu Boga aktor odwiedził między innymi Ścianę Płaczu w Jerozolimie, świątynie Majów w Gwatemali i piramidy w Egipcie.

Nasz ekspert

Mateusz Łysiak

Dziennikarz zakręcony na punkcie podróżowania. Pierwsze kroki w mediach stawiał w redakcjach internetowej i papierowej magazynu „Podróże”. Redagował i wydawał m.in. w gazeta.pl i dziendobrytvn.pl. O odległych miejscach (czasem i tych bliższych) lubi pisać nie tylko w kontekście turystycznym, ale też przyrodniczym i społecznym. Marzy o tym, żeby zobaczyć zorzę polarną oraz Machu Picchu. Co poza szlakiem? Kuchnia włoska, reportaże i pływanie.
Reklama
Reklama
Reklama