National Geographic Digital Workshop: fotoreportaż i storytelling. Opowiadają Anna Liminowicz i Maciej Moskwa
Weź udział w National Geographic Digital Workshop! Tajniki sztuki robienia rewelacyjnych zdjęć przedstawiają Anna Liminowicz i Maciej Moskwa.
- redakcja
W tym artykule:
- Anna Liminowicz: kwestie społeczne w centrum
- Maciej Moskwa: problemy lokalnych społeczności
- Zapraszamy na National Geographic Digital Workshop!
National Geographic Digital Workshop to spotkania online z najlepszymi polskimi fotografami. W ich trakcie poznacie kulisy pracy, niepublikowane historie i wskazówki techniczne. Dowiecie się, jak na pracę fotografa wpływają różnice kulturowe i środowisko.
22 września 2022 r. o godz. 15:30 zapraszamy na panel pod hasłem „fotoreportaż i storytelling”. Spotkanie z Anną Liminowicz i Maciejem Moskwą poprowadzi Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektor artystyczna National Geographic Polska. Kim są nasi prelegenci i jak podchodzą do fotografowania?
Anna Liminowicz: kwestie społeczne w centrum
Fotografka i autorka reportaży. Współpracuje z „The New York Times”, „The Guardian”, „The Globe & Mail”, „The Washington Post”, „The Wall Street Journal”, NBC News, NRC, „Der Spiegel”, „Die Welt”, „Les Echos”, The International Rescue Committee i wieloma innymi.
W centrum jej zainteresowań znajdują się kwestie społeczne. Laureatka m.in. Nagrody im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia (2018) oraz Grand Press Photo (2016 i 2014) za jej długoterminowy projekt „Między Blokami”. W 2021 roku uzyskała grant National Geographic Society’s Emergency Fund for Journalists na realizację dokumentu fotograficznego pt. „Wirus lęku”. W 2022 wydała fotograficzno-reporterską książkę „Zamalowane okna” (wyd. Dowody na Istnienie).
Ukończyła Fotografię Prasową w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polską Szkołę Reportażu.
Maciej Moskwa: problemy lokalnych społeczności
Mieszka i pracuje w Gdańsku. Jest absolwentem Sopockich Szkół Fotografii. Zajmuje się fotoreportażem i długoterminowymi projektami fotograficznymi.
Od 2011 r. wielokrotnie podróżował do Syrii, gdzie zajął się dokumentowaniem skutków konfliktu i rewolucji antyrządowej. Efektem tej pracy jest wydana wspólnie z Rafałem Grzenią, w 2016 roku, książka „Sura” oraz wydana w 2018 roku książka „Saraha”.
Moskwa jest założycielem kolektywu „Testigo Documentary”, powstałego w 2009 roku i skupiającego dokumentalistów zajmujących się tematami społecznymi, środowiskowymi i politycznymi. Ich celem jest uwypuklenie problemów, uważanych za ważne w lokalnych społecznościach, a będących jednocześnie mikrokosmosami większych globalnych problemów.
Zapraszamy na National Geographic Digital Workshop!
Spotkania poprowadzi Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna „National Geographic Polska”, fotografka i współwłaścicielka studia fotograficzno-filmowego F11 STUDIO. Warsztaty w ramach National Geographic Digital Workshop odbywają się online. Bilety można kupić w serwisie Eventory. Partnerem akcji jest CEWE.